Alfa víkend Pobytový tábor Narnie Tábor 12+ Tajuplný ostrov Tábor 12+ Tajuplný ostrov

Klub je otevřen každý pátek v Jednotě bratrské v Ústí n.O. – hned u autobusáku. Účastní se ho 20 až 30 hráčů, obsluhu zajišťují dobrovolníci z našeho klubu. Několikrát ročně probíhá víkendová akce (turnaj, představení nových her). Na víkendových akcích je možné nejen vyhrát hodnotné ceny od sponzorů, ale i získat postupové body do celonárodních soutěží. Během klubu si můžete objednat čaj, kávu, kofolu nebo tousty za režijní ceny. Nabídka her se stále rozšiřuje díky dlouhodobé podpoře Města Ústí nad Orlicí.

Proč deskové hry?

Deskové hry se rozšířily v posledním desetiletí v ČR a zájem o ně stoupá zvláště ve věkové skupině od puberty výše, dospělé nevyjímaje. Deskové hry podporují komunikaci, logické a strategické myšlení, ale i postřeh a rozšíření znalostí. Vysoká cena deskových her (500 až 2 tisíce Kč za krabici) způsobují, že si deskovky jen pomalu a těžko hledají místo v prostředí rodiny. Deskové hry jsou součástí čajoven, klubů, nízkoprahových klubů a dalších míst, kde se mladí sdružují. Bohužel, takové místo v Ústí nad Orlicí dosud chybělo a my chceme dát tomuto nápadu k dispozici náš nový multifunkční sál v našem centru uprostřed města. Několik základních sad her bylo díky doatci Města Ústí nad Orlicí zakoupeno v roce 2009.

Deskové hry jsou přitažlivé, podněcují spolupráci, nenáročné na vybavení herny, přenosné. Nový člen skupiny se rychle naučí herní principy, které jsou stejné po celém světě a tak budeme schopni organizovat herní klání s mezinárodní účastí. Vidíme soustředění na rozmanité deskové hry jako metodu neformálního učení a jako nácvik komunikace, rozvoje logického myšlení, učení se týmové spolupráci. Náš realizační tým nejsou jen hráči – konzumenti zábavy, ale spíše dobrovolníci, kteří nově příchozí učí nové hry a starají se o provoz klubu, včetně provozních záležitostí (odpovědnost za prostory a majetek, vaření čaje a kapučína, organizování turnajů, příprava pozvánek, vytváření webových stránek...).
Copyright © 2017 Klub Exit - Klub pro mladé lidi 12 - 25 let. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.